nie wiem

Czasami dobrze przestać udawać, że się nie jest tym, kim się jest. Robić wszystko może nie tyle „pod publiczkę”, ile nie dopuszczać do głosu tego, co ktoś kiedyś durnie (przepraszam) nazwał „w duszy graniem”. Ja na przykład w tej chwili mam niezwykły bałagan na biurku (w całym pokoju nie lepiej, jednak biurko zwykle wygrywa) i trudno, jakoś nigdy nie umiem dojść z nim do porządku. Nawet, kiedy wszystko wysprzątam to biurko jest w „artystycznym nieładzie”, jak to ładnie mój Dziadek zwykle usprawiedliwa. Tak więc wszelkie próby sprzątnięcia generalnego biurka zwykle kończą się po prostu zmniejszeniem bałaganu. Mówię to dlatego, że tak naprawdę najlepiej czuję się w pomieszczeniu uprzątniętym. To znaczy, kiedy wokoło nie zalegają sterty papierków po słodyczach, miliony kubków i szklanek oraz rzeczy niezwiązane tematycznie z miejscem, w którym leżą. Oczywiście, uważam, że taki „artystyczny nieład” jest bardzo swojski i powinni go uczyć na architekturze wnętrz, nadaje niesamowity urok niektórym pomieszczeniom, ale to musi być artystyczny nieład a nie nieporządek.

No właśnie, a miałam mówić o niezagłuszaniu natury. A to dlatego, że ja chyba właśnie to robię. Nieustanna krępacja. Co kto pomyśli? A może raz mieć to w nosie? Posłuchać paru piosenek, na które wytrawni słuchacze wytrawnej muzyki by się wykrzywili ze wstrętem? Bo skoro mam na nie ochotę, to czemu nie włączyć na maksymalną głośność i nie poskakać? Albo się porozrzewniać razem z wieczorem (teraz to już nocą)? Albo pomyśleć, że właściwie nauka do matury jest fajna, bo mogę siedzieć sobie w swoim kąciku (kiedy jest ciemno, a zaświecę tylko światło przy biurku to nawet mój pokój może wydać się norką) i jeść żelki? I słuchać sobie tego, czego akurat chcę i mieć generalnie święty spokój. I się trochę porozrzewniać.

I teraz wniosek. Dobrze, że napisałam tą notkę bo przynajmniej wiem, że tak naprawdę miałam ochotę napisać jakieś ckliwe, lepkie opowiadanko o miłości, a nie takie coś.

1 thought on “nie wiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.